ترنمِ سلام

باشد تا قلم، ترنمی از خون سرخ شهیدان داشته باشد...

ترنمِ سلام

باشد تا قلم، ترنمی از خون سرخ شهیدان داشته باشد...

ترنمِ سلام

دوستم ازم پرسید یعنی ما لیاقت داریم جز ۳۱۳ نفر یار حضرت مهدی باشیم؟
خندیدم و با شرمندگی گفتم
بیا بشینیم گریه کنیم رفیق ...
ما جز ۲۰ ملیون زائر کربلا هم نیستیم...

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱۱ آبان ۹۵، ۱۵:۳۶ - قاسمی
    سلام.

دلواری دلیر...

چهارشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۰۴ ب.ظ

«نام سردار مؤمن و شجاعی مثل شهید «رئیس‌علی دلواری» از نامهائی است که همیشه دلهای مؤمن را که آشنائی به وضع او و مبارزات او داشته‌اند، در سراسر این کشور به خود جذب می‌کرده است. و خدا را شاکریم که بعد از پیروزی انقلاب، این نامی که سعی می‌شد پنهان بماند و این چهره ناشناخته بماند، بر سر زبانها افتاد؛ او را شناختند، شخصیت او را ستودند، مظلومیت و شهادت مظلومانه‌ی او را همه دانستند و فهمیدند. البته امروز با آن دوران خیلی فرق کرده است. آن روز عده‌ی معدودی همراه با یک جوان شجاع ناچار بودند در مقابل قدرت استعماری و استکباری انگلیس، مظلومانه مقاومت کنند؛ اما امروز رئیس‌علی‌های دلواری کم نیستند، تنها هم نیستند»    امام خامنه ای 1389/04/05


 

در میان مقبره های کوچک و بزرگ وادی السلام که راه میروی ناگهان  در گرمای سوزان نجف بوی دریا را حس میکنی، نسیم ساحل به صورتت میخورد چشم که باز میکنی تابلویی را می بینی که بر روی آن نوشته است:

المقبره الشهید رئیس علی دلواری رحمت الله علیه

رئیسعلی دلواری یکی از مفاخر ملی ما و قهرمان مبارزه با استبداد و استعمار است. بزرگ مردی که غباری از غربت بر روی نامش همچون غبار روی مزارش سبب شده است تا او را کمتر بشناسیم. در وصف او همین بس که اگر ستارخان و باقرخان –سردار ملی و سالار ملی-فقط سر استبداد را به سنگ کوبیدند، رئیسعلی علاوه بر استبداد، مار هفت سر استعمار کبیر انگلستان را از پای درآورده است.

رئیسعلی در جریان نهضت مشروطه از سردمداران آن در منطقه جنوب بود ولی شاه بیت زندگی مجاهدانه رئیسعلی نبرد با استعمارگران انگلیسی بود. او با استفاده از ظرفیت مردم منطقه و استعدادهای موجود، هفت سال در مقابل ارتش قدرتمند امپراتوری بریتانیا مقاومت کرد و جلوی اشغال بوشهر توسط انگلیسی ها و نفوذ انها به خاک وطن را گرفت. رئیسعلی و یارانش پابرهنه بودند و سلاح پیشرفته ای نداشتند شعار او و یارانش این بود که ما برای بدست آوردن غنیمت نمی جنگیم بلکه برای از دست نرفتن استقلال کشور مبارزه میکنیم.

سرانجام قیام دلوار به رهبری رئیسعلی دلواری همانند سایر قیام های ضد استعماری قرون اخیر است. شهادت رهبر قیام با تیر خیانت عناصر خودفروخته همچون شهادت میرزا کوچک خان رهبر قیام جنگل در گیلان .

هنگامی که زخم خیانت بر تن رئیسعلی نشست فریاد برآورد که «من رفتم ولی شما مراقب باشید میانتان تفرقه نیفتد»

او در 12 شهریور 1294 به شهادت رسید

مرور سرگذشت رئیسعلی همان چیزی است که جامعه ما امروز بدان نیازمند است. امروزه که استعمار فرانو(Post-modern) ، هویت ملی و دینی ما را مورد هجوم همه جانبه قرار داده است و قصد نفوذ به تمامیت ارضی قلب هایمان دارد باید دوباره رئیسعلی ها قیام کنند، همت کنند و با همه ظرفیت ملی، با مدیریت جهادی و بسیج استعدادها و امکانات در مقابل بیگانگان قد علم کنند.

اما این بار رئیسعلی باید مراقب دشمنان به ظاهر دوست در لباس خودی باشد، اینان آنچنان دلبسته غربند که ابایی از انداختن سر رئیسعلی ها در پیش پای اربابان غربیشان ندارند. تیر کین آنان  این بار اگر بر تن رئیسعلی دلوار بنشیند ملتی را از پای درخواهد آورد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service